Manicure hybrydowy podbija serca wielu kobiet na całym świecie za sprawą nie lada promocji w postaci internetowych poradników o tym, jak poprawnie aplikować lakier hybrydowy na płytkę paznokcia. Nie jest tajemnicą, że poprawne wykonanie tego zabiegu, niezależnie od tego, czy ma on miejsce w domu, czy też w profesjonalnym salonie kosmetycznym, z pewnością przyczynia się do znacznej oszczędności czasu w porównaniu z codziennym ścieraniem i nakładaniem od nowa tradycyjnych lakierów do paznokci.

Top hybrydowy i baza: utwardzanie

Aby odpowiednio wykonać manicure hybrydowy, potrzebujemy w tym celu kilku niezbędnych akcesoriów, a są to między innymi: baza hybrydowa, top hybrydowy, blok polerski, odtłuszczacz do paznokci, lampa UV lub też UV/LED oraz lakiery hybrydowe. Po odpowiednim przygotowaniu płytki paznokcia przy udziale odtłuszczacza, kolejnym krokiem jest nałożenie odpowiedniej bazy, a następnie utwardzenie jej pod lampą. Po nałożeniu jednej lub dwóch warstw wybranego lakieru należy je utrwalić, wykorzystując w tym celu top hybrydowy, który, podobnie jak baza i warstwa lakieru, wymaga utwardzenia pod lampą.

Cenne porady podczas wykonywania manicure hybrydowego

Warto pamiętać, aby bazę oraz lakier hybrydowy nakładać również przy brzegach paznokci, aby nie dostawało się tamtędy powietrze. Poza tym należy także mieć na uwadze fakt, że na odpowiednio zmatowionych paznokciach lakier może utrzymać się znacznie dłużej, więc nie warto pomijać pierwszego kroku z użyciem odtłuszczacza do paznokci.

Author

admin

There are currently no comments.