Samodzielnie
0 Comments

Samodzielne wykonywanie manicure hybrydowego

Manicure hybrydowy robi istną furorę wśród wielu rozmaitych kobiet. Do grona wielbicielek tego rozwiązania dołączają nie tylko młode osoby, które śledzą najświeższe trendy urodowe, ale również zapracowane panie w średnim wieku, które korzystają z walorów lakierów hybrydowych każdego dnia. Jedną z niepodważalnych zalet stosowanie tej metody zdobienia paznokci jest z pewnością fakt, że lakier hybrydowy może wytrzymać na płytce paznokcia aż do trzech tygodni. Co więcej, przy odrobinie wprawy oraz chęci zabieg aplikowania lakieru hybrydowego na paznokcie można wykonać samodzielnie w domu.

Manicure hybrydowy: od czego zacząć?

W tym celu należy jednak zgromadzić zestaw odpowiednich akcesoriów oraz potrzebnych produktów, a są to: top oraz baza hybrydowa, blok polerski, odtłuszczacz do paznokci, wybrany lakier hybrydowy oraz lampa UV. Cały zabieg należy rozpocząć od usunięcia skórek oraz spiłowania paznokci po to, by nadać im odpowiedni kształt. Później warto natomiast przejść do zmatowienia płytki paznokcia, korzystając w tym celu z odtłuszczacza. Nie warto pomijać tego kroku, gdyż na właściwie zmatowionych paznokciach lakier utrzyma się dłużej.

Topy hybrydowe oraz bazy

Podczas wykonywania manicure hybrydowego, równie istotne jak lakiery hybrydowe, są również: top hybrydowy oraz baza hybrydowa. Bazę nakładamy po przemyciu płytki paznokcia odtłuszczaczem, a następnie utwardzamy ją pod lampą. Top zaś należy aplikować na utwardzony lakier, który podobnie jak pozostałe warstwy, należy utwardzić pod lampą UV.